CRVENA ZVEZDA POSLE ANTOLOGIJSKE SERIJE PENALA IZBACILA KOPENHAGEN!

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of za Ligu šampiona posle antologijske serije penala u revanšu sa Kopenhagenom!

Bilo je 1:1 posle 90 minuta, baš kao i u prvom meču u Beogradu, isti rezultat bio je i nakon produžetaka, pa se pristupilo izvođenju penala.

Na kraju, posle čak 11 serija, najviše zahvaljujući Milanu Borjanu, Zvezda je pobedila 7:6!

Fenomenalni golman je zaustavio tri šuta Danaca sa bele tačke, a i sam je realizovao jedan penal!

Ukupno, promašeno je čak devet udaraca sa 11 metara, domaćini su dva puta šutirali za trijumf, ali su se ipak zasluženo radovali crveno-beli.

Vratimo se na početak...

Litvanski sudija Mažeika nije dosudio očigledan penal za Zvezdu već u prvom minutu utakmice kada je Ivanić oboren u kaznenom prostoru.

To nije pokolebalo crveno-bele, koji su sjajno ušli u meč, a to su valorizovali u 17. minutu kada je posle odličnog centaršuta Marina, Boaći dao gol - 0:1.

Kopenhagen je zatim preuzeo inicijativu i do izjednačenja stigao u poslednjim trenucima prvog poluvremena - Bengtson je centrirao, a N'Doje na "drugoj stativi" između Degeneka i Rodića poslao loptu glavom u mrežu - 1:1.

Zvezda je od 55. minuta igrala se desetoricom jer je Milunović dobio drugi žuti karton, oba zbog udaranja u lice N'Dojea.

Domaćin je od tada, pa do kraja meča bio u konstantnoj ofanzivi. Crveno-beli su se branili i odbranili. I u finišu regularnog toka i u produžetku Borjan je imao nekoliko sjajnih intervencija.

U 113. minutu domaćin je ostao bez isključenog Biela, što nije promenilo odnos snaga na terenu.

Došao je red i na penale...

Marin je pogodio prečku, a preko gola su tukli Jevtović, Jovančić i Simić. Međutim, Fišer je promašio gol, Borjan je odbranio Bengtsonu i N'Dojeu, Bartolec je bio neprecizan, a onda je Zvezdin golman u 11. seriji zaustavio i šut Vinda i slavlje crveno-belih je moglo da počne.

Crvena zvezda će se u plej-ofu sa Jang bojsom boriti za novi plasman u Ligu šampiona, a već su obezbedili učešće u Ligi Evrope.

(Izvor: kurir.rs)