Propao plan MARIJANOVIĆA da prodaju Jeleninu kuću: MALA JANA ZAMALO OSTALA BEZ NASLEDSTVA!

Jedini naslednik Jelenine kuće je ćerkica Jana, a Zoran je pre hapšenja pokušavao da je proda! Komšija Suad: Tražili su letos 70.000 evra, nismo pristali.

Zoran Marjanović pokušao je letos, pre nego što je uhapšen, da proda kuću svoje ubijene supruge Jelene u Borči! Kako saznajemo, on je o prodaji kuće pregovarao samo mesec dana pre 15. septembra, kada je uhapšen pod sumnjom da je zverski ubio Jelenu.

 

Jedina zakonska naslednica te kuće je Zoranova i Jelenina ćerka Jana, a Marjanović je nameravao da je proda pošto je sve do hapšenja bio Janin zakoniti staratelj! Plan mu je, međutim, propao početkom oktobra, kad je izgubio starateljstvo nad ćerkom, a o Jani i njenoj imovini sad se stara Centar za socijalni rad!

Kuća u Beočinskoj ulici u Borči pripadala je Jeleninoj majci Zorici Krsmanović, koja je umrla pola godine nakon što je njena ćerka svirepo ubijena 2. aprila 2016. godine. Tad je jedina zakonska naslednica postala maloletna Jana.

*Foto: Informer, Pokojna Jelenina majka Zorica u dvorištu kuće

Komšija Suad Dalipi otkrio nam je da je njegova porodica pregovarala sa Zoranom Marjanovićem i njegovom porodicom o kupovini te kuće za 70.000 evra!

- Marjanovići su letos razglasili po komšiluku u Beočinskoj ulici da se kuća prodaje. Tražili su 70.000 evra i rekli da im je hitno. Pošto kuća nije u toliko lošem stanju, a ima i dvorište, za kupovinu se zainteresovala moja tetka. Međutim, ona je bila spremna da im plati maksimum 60.000 evra, što je Marjanovićima u prvi mah bilo malo. Onda je Zoran početkom septembra ušao u rijaliti "Zadruga". Trebalo je još da pregovara sa mojom tetkom kad izađe, ali je potom ubrzo i uhapšen, pa je posao oko prodaje propao - priča Suad.

On dodaje da je nakon Zoranovog hapšenja brigu o kući preuzela Jelenina tetka Ljubica iz Kruševca.

 

- Ona je dolazila povremeno da obiđe to imanje. Sad vidim da neko živi u toj kući, možda je izdata - otkriva naš sagovornik.

Ljubica nam je potvrdila da se stara o kući svoje pokojne sestre, Jelenine majke.

- Boriću se dok god mogu da ta kuća ostane Jani. Ne mogu Marjanovići da prodaju kuću koju niti su kupili, niti su ijedan dinar u nju uložili. Ta kuća pripada maloj Jani i daću sve od sebe da joj je sačuvam dok ne poraste. Dolazim jednom mesečno da obiđem to imanje, koliko mi posao dozvoljava. Kako kuća ne bi propadala, pustila sam neke naše dalje rođake da se usele tamo. Dogovor je da plaćaju račune i da održavaju kuću - istakla je Ljubica.

Na naše pitanje kako će zaštititi kuću od prodaje ako Jana kasnije bude dobila za staratelja nekog od Marjanovića, Ljubica nam je ljutito odgovorila:

- Sada ne mogu ništa da prodaju bez Centra za socijalni rad! A nakon svega ovoga, ako Jana ipak pripadne njima, neka prodaju kuću i neka rade šta hoće s parama. Borim se, ali nisam svemoguća. Kako odluče sud i Centar za socijalni rad, tako će i biti - zaključila je Ljubica.

*Foto: Informer

Podsetimo, Jelena Marjanović je 3. aprila 2016. pronađena mrtva, smrskane glave, u kanalu pokraj nasipa u Borči. Obdukcijom je utvrđeno da je ubijena dan ranije, sa više udaraca u glavu. Zoran je 15. septembra, posle 17 meseci istrage, uhapšen zbog sumnje da je ubio suprugu i trenutno se nalazi u pritvoru.

Iako je od početka oktobra zvanični staratelj male Jane Centar za socijalni rad, odlučeno je da o njoj do daljeg brine Zoranov brat Miloš. Jana je tako ostala da živi u porodičnoj kući Marjanovića sa stricem Milošem, njegovom ženom Milicom, babom Zoricom i dedom Vladimirom.

Advokat: Zoranu je trebala saglasnost Centra za socijalni rad

Prema rečima poznatog beogradskog advokata specijalizovanog za imovinskopravne odnose, Zoran Marjanović bi teško uspeo da realizuje prodaju Janine kuće čak i dok joj je bio staratelj.

- Nakon što je vlasnica kuće Zorica Krsmanović preminula prošle godine, a pošto nije imala drugih najbližih srodnika, kuća je pripala njenoj unuci Jani. Tu kuću je Janin otac Zoran, dok je bio Janin staratelj, mogao da proda samo uz saglasnost Centra za socijalni rad. Međutim, iz mog iskustva, Centar za socijalni rad u izuzetno retkim slučajevima daje takvu saglasnost o prodaji nekretnine, na primer u slučaju da je detetu potrebna hitna operacija ili neki drugi sličan hitan slučaj. U svim drugim situacijama oni će uglavnom odbijati da daju saglasnost i brinuće se o imovini dok naslednik, konkretno u ovom slučaju Jana, ne bude punoletna - objašnjava naša sagovornica.

(Izvor: informer.rs)

Share this article