Srbija je u finalu EP! Delfini održali vaterpolo čas Hrvatima, koji su pesnicama tukli naše igrače! (VIDEO)

Vaterpolisti Srbije su u finalu Evropskog prvenstva u Barseloni pošto su savladali Hrvatsku sa 9:7 u polufinalu! Naši Delfini su održali Hrvatima čas vaterpola, ali i sportskog ponašanja!

Nisu reagovali na provokacije "kockastih", pa čak ni na skandalozno i kukavičko ponašanje i nesportsko udaranje u pesnicom u glavu našeg kapitena Filipa Filipovića od strane Lorena Fatovića.

Meč je počeo spektakularno, gledali smo gol za gol na obe strane u prvoj četvrtini, koju su na kraju naši vaterpolisti dobili sa dva gola razlike zahvaljujući sjajnom Milošu Ćuku, koji je postigao tri gola u prvoj deonici.

Međutim, kako je počela druga, videli smo nervozu i prljavu igru Hrvata, a tada se desio i nesportski potez Fatovića koji je nakon sudijskog zvižduka udario našeg kapitena pesnicom u glavu. Nisu arbitri reagovali na to, pa je viđena velika nervoza u bazenu.

Fatović se ubrzo ponovo našao u klinču sa našim vaterpolistima nekoliko minuta kasnije, ali ovoga puta ni Ćuk nije želeo da mu ostane dužan, pa je arbitar isključio i njega i hrvatskog vaterpolistu i dodelio im crvene kartone.

Kako je meč odmicao, tako su odbrane bile sve čvršće. Ipak, naš tim je održavao dva gola razlike, a ponekada je imao i tri. Mandić je postigao bitan gol pred kraj poluvremena, Stefan Mitrović pred kraj treće deonice, a Andrija Prlainović i Dušan Mandić su u četvrtoj četvrtini sjajnim golovima i prelomili meč i rešili sve dileme!

Srbija je definitivno najveća vaterpolo sila na svetu! Osim što je Hrvatima očitala vaterpolo lekciju, ovoga puta su dobili i besplatan čas sportskog i fer ponašanja.

Naš tim će u finalu, koje je na programu u subotu od 22:15 igrati protiv pobednika duela Italija - Španija, koji svoj polufinalni duel igraju od 22.00.

(Izvor: telegraf.rs)