Švajcarci lete kući na krilima albanskih orlova, Švedska ide u 1/4 finale Mundijala

Gol odluke pao je u 66. minutu.

Fudbalska reprezentacija Švedske plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvensta, pošto su u osmini finala savladali Švajcarsku rezultatom 1:0 (0:0).

Strelac jedinog gola na meču bio je Emil Forsberg u 66. minutu, ali uz veliku pomoć protivničkog defanzivca Akanđija. Naime, Forbserg je šutirao kao golu Zomera, a Akanđi je promenio pravac lopti koja je završila u mreži.

ŠVEDSKA - ŠVAJCARSKA 1:0
(Forsberg 66)

Švedska: Olsen – Lustig (Kraft 83), Lindelef, Grankvist, Augustinson – Klaeson, Svenson, Ekdal, Forsberg (Olson Mar. 83) – Berg (Telin 90), Tojvonen

Švajcarska: Zomer – Lang, Đuru, Akanđi, Rodrigez – Behrami, Džaka – Šaćiri, Džemaili (Seferović 73), Cuber (Embolo 73) – Drmić

Realno - Švedska je zaslužila da se nađe među osam najboljih, a svog narednog rivala će saznati posle utakmice Engleska - Kolumbija koja je na programu od 20.00 časova.

Prosto je neverovatno da Šveđani u prvom poluvremenu nisu postigli gol. Ređale su se šanse Berga, Egdala, Forsberga...Neke je branio Zomer, neke su bile neprecizne.

Švajcarci su potpuno podbacili, pogotovo Albanci Šaćiri i Džaka koji su bili nevidljivi. Imali su jednu priliku u finišu prvog poluvremena preko Džemailija, a zatim i u 79. preko rezerviste Emboloa.

Ipak, nedovoljno da se savladaju Šveđani koji su u većem delu meča kontrolisali ritam. Svesno su prepustili posed Švajcarcima, ali su bili i te kako napadački nastrojeni.

*Foto: Tanjug/AP

Mogla je Švedska i do drugog gola u samom finišu meča.

Školska kontra i faul Langa za crveni karton na ivici 16 metara. Sudija Skomina je najpre svirao penal, a zatim je ''radio'' VAR koji je ''izvukao'' loptu nazad.

Zomer je odbranio šut Tovoinena, međutim, vremena za novu akciju Švajcaraca nije bilo.

(Izvor: telegraf.rs)