DANAS SU NA RUBU EGZISTENCIJE Dok je zemlju gutala inflacija, oni su za noć zarađivali profesorsku godišnju platu!

Devedesete godine Srbiji su donele mnogo promena, a jedna od njih ticala se muzike.

Dens je postao novi pravac u muzici, a mladima je doneo nove idole. Mladi su tada pisali poznatim ličnostima, a oni su im odgovarali šaljući im slike sa potpisom. Mladi izvođači koji su tek stupili na scenu bile su velike zvezde koje su za veče zarađivale i do 7.000 maraka. Husa, bivši član grupe "Beat streat" priznaje da je zarađivao toliko novca da nije verovao šta ga je snašlo.

   

- Nisam ja bio neki pevač ali imao sam tu energiju koju sam izbacivao. Kada se to desilo, mi smo već bili u mašini, to je već bio posao. Nisi ni svestan toliko toga, da si popularan - započinje priču Husa u emisiji "Exploziv". Priča se da neki denseri danas žive na rubu egzistenicje, iako su tokom devedesetih zarađivali abnormalne sume.

Husa Bit Strit

*Husa Bit Strit, Foto: Screenshoot Prva

- Od kad znam za sebe živim od muzike, krenuo sma jako mlad sa 16 godina. Imao sam tu sreću da sam početkom devedesetih krenuo da snimam albume. Dešavalio se da na veče zaradim godišnju platu moje mame - priča Husa. Anabela Atijas dodaje da je grupa "Fanky G" koju je činila sa bivšim suprugom Gagije bila neverovatno popularna i da su za veče imali po dva koncerta.

 

- Bili smo jako popularni, traženi. To je bilo strašno, to su bili koncerti... dva dnevno. Dešavalo se da Gagi lupi cenu da ne bi otišli, da bi nas odbili jer ne možemo da podnesemo fizički, i oni prihvate. To je bilo jako puno novca - otkrila je Anabela. Pevačica dodaje da je tih godina sve bilo crno i da veruje da je muzika mladima davala nadu.

Anabela Atijas

Anabela Atijas, Foto: Screenshoot Prva

Gotovo da ne postoji osoba koja ne zna pesmu "Kralj kokaina", a Srđan, frontmen grupe "Moby Dick" kaže da je devedesetih odlično zarađivao.

- Biznis je bio odličan, cela ekonomija je tad bila raspala. Ali biznis je bio odličan - kaže Srđan za "Exploziv". Cvetala je piraterija, te su tako mnogi zarađivali zahvaljujući kopiranju kaseta.

- U prvom navratu je to bio šok, da me neko prepozna, a da to nije moj grad. U jednom trenutku je to prijalo, na sreću nisam se navukao na to - dodaje pevač. Neki od njih i dan danas žive od stare slave, dok drugi jedva sastavljaju kraj sa krajem.

Srđan Mobi Dik

Srđan Mobi Dik, Foto: Screenshoot Prva

(Izvor: alo.rs)

Share this article