UPOZNAJTE LIN: Neverovatna priča o bebi koja je na svet došla dva puta!

Margaret Boumer je majka deteta koje je dva puta rođeno. Preko ultrazvuka, u 16. nedelji trudnoće, otkriveno je da joj beba ima tumor. Doktori su joj saopštili da je operacija jedina nada za njen fetus. Hirurzi su ga izvadili iz materice i nakon 20 minuta vratili unutra. Linli Houp je rođena na vreme, 12 nedelja kasnije.

Kada poraste, Linli Boumer bi trebalo da slavi dva rođendana godišnje. Njen pravi rođendan je 12 nedelja nakon što je već jednom ugledala svet radi operacije.

 

Kada je Margaret došla na standardni pregled u 16. nedelji trudnoće, doktori su otkrili tumor na trtičnoj kosti njenog nerođenog deteta. Njena jedina nada je bila hirurška intervencija koja zahteva da se otvori materica, izvadi fetus koji se operiše dvadesetak minuta, a zatim vrati u matericu koja se potom ušiva. Mama Margaret je mirovala narednih 12 nedelja, a nakon toga, carskim rezom, rodila se mala Linli po drugi put. Beba je bila teška 2kg i 200g i nakon kontrolnog pregleda je premeštena među ostale bebe u porodilištu.

Margaret je pomišljala na najgore nakon što je videla rezultate ultrazvuka.

"Videli su nešto na skeneru, došao je doktor i rekao nam da nešto ozbiljno nije u redu sa našom bebom, da ima sakrokokcigelarni teratom. Bilo je šokantno i zastrašujuće, jer nisam znala šta znači ta dugačka reč i koja je dijagnoza konstatovana", izjavila je Margaret za CNN.

Tokom operacije, Linlino srce je usporavalo, ali su je specijalisti održavali u životu dok su lekari uspeli da joj odstrane tumor.

"Teratom je najčešći tumor sa kojim sam se susretao kod novorođenčeta", rekao je dr Darel Kes, zamenik direktora teksaškog Dečijeg centra, vanredni profesor hirurgije, pedijatrije i ginekologije na medicinskom univerzitetu Bejlor.

"Iako se često susrećem sa njom, ova bolest je prilično retka", objašnjava on.

Uzrok je nepoznat, mada se kod devojčica javlja četiri puta češće nego kod dečaka. Dr Kes je objasnio da lekari ponekad mogu da odlože operaciju da se uradi tek nakon porođaja, ali u Linlinom slučaju se tumor takmičio sa fetusom oko protoka krvi.

 

Kada se tumor povećao, lekari nisu imali drugog izbora, nego da reaguju. Jedna od prvobitnih opcija je bila da Margaret prekine trudnoću, ali ta odluka je bila veoma teška, jer je Margaret prvobitno čekala blizance, ali je izgubila jednu bebu u drugom mesecu trudnoće.

"Linli nije imala mnogo šanse. U 23. nedelji, tumor je usporavao njeno srce i prouzrokovao srčane probleme, pa je izbor bio ili da pustim da tumor preuzme njeno telo, ili da joj dam šansu da živi", rekla je Margaret.

"Bila je to laka odluka za nas - želeli smo da joj damo život"

Kada su hirurzi dobili "zeleno svetlo", Linli je imala skoro 24 nedelje, a tumor je bio skoro njene veličine. Ova operacija traje pet sati, ali je dr Kes rekao: "Deo fetusa koji ćemo operisati, odradićemo, veoma, veoma brzo. To je samo oko 20 minuta za operaciju jednog fetusa".

Kada je hirurg dopreo do bebe, ona je bila podignuta, kao da visi u vazduhu.

"U suštini, fetus je bio potpuno spolja i sva plodova vodica je iscurela, što je bilo poprilično dramatično", objasnio je dr Kes.

Kada su hirurzi uradili sve što su mogli, vratili su Linli u matericu i zašili je.

"Mora da je neko čudo ako ste uspeli tako da otvorite matericu i zatvorite ponovo sve, a da cela stvar funkcioniše", rekao je nakon svega  Kes.

 

Nakon osam dana, mala Linli je imala još jednu muku na operacionom stolu, gde su hirurzi odstranili ostatak tumora.

Nekoliko nedelja kasnije, nakon što se Margaret oporavila, dozvolili su joj da bebu odvede kući.

"Bilo je to njeno drugo, pravo, rođenje. Bila sam spremna da izdržim sve te rizike i dam joj šansu za život", zaključuje s olakšanjem presrećna mama.

(Izvor: espreso.rs / Glas Amerike)

Share this article